Genialny prezent dla klientów: kalendarze trójdzielne

Genialny prezent dla klientów: kalendarze trójdzielne

kalendarze trójdzielne

Wiele firm zastanawia się nad wyprodukowaniem ciekawego gadżetu dla swoich klientów. Trend ten nasila się zwłaszcza pod koniec roku, w okresie świąteczno-sylwestrowym. To właśnie wtedy przez pośrednictwo poczty i kurierów firmy dziękują swoim klientom za to, że korzystają z ich usług. I chociaż co roku pojawiają się kolejne modne gadżety, od lat najbardziej pożądane przez większość klientów są kalendarze trójdzielne.

Korzyść dla klienta

Dlaczego tak się dzieje? Kalendarze trójdzielne są po prostu… praktyczne. Większość osób wraz z przyjściem nowego roku potrzebuje ich co najmniej kilka: do kuchni, do biura, na działkę, do powieszenia w przedpokoju. Kalendarz trójdzielny ułatwia planowanie obowiązków i życia rodzinnego nawet na przełomie miesięcy, bez zbędnego kartkowania i kilkukrotnego upewniania się, czy na pewno patrzymy na dobry miesiąc. Większość z nich wyposażonych jest w plastikowe okienko do przesuwania i ustawiania bieżącej daty. Dzięki niemu wystarcza jeden rzut oka na kalendarz by upewnić się, jak imamy dziś dzień. Jeśli dodatkowo kalendarz ma ładny obrazek, klienci są zachwyceni, że będą mogli powiesić go na ścianie.

Korzyści dla firmy

Jednak wręczenie kalendarza trójdzielnego klientom przynosi też korzyści… dla firmy! Przede wszystkim klienci cieszą się z podarowanego drobiazgu i stają się bardziej lojalni. Wielu z nich docenia takie gesty. Chociaż zamówienie kalendarzy raz do roku nie jest dużym wydatkiem dla firmy, ma ogromne znaczenie jeśli chodzi o udobruchanie jej klientów. Jeśli na kalendarzu umieścimy w sprytny i nienachalny sposób nasz logotyp lub nazwę firmy, kalendarz stanie się nośnikiem reklamowym. Wisząc w  biurze klienta nie tylko będzie utrwalał w jego świadomości naszą markę jako godną polecenia, ale także jej nazwę lub logotyp będą oglądały osoby odwiedzające naszego klienta. Im więcej osób zobaczy kalendarz, tym lepiej dla nas. Warto zlecić przygotowanie kalendarzy dobrej drukarni, by ich jakość oddawała jakość naszych usług.