Blog

Blog

cechy dobrej i zaufanej drukarni

Czym powinna charakteryzować się dobra drukarnia?

Sukces firm z wielu branż uzależniony jest od profesjonalnego druku. Dobra, zaufana drukarnia to dla wielu firm ogromna podpora w ich codziennej działalności i czynnik, od którego zależy ich rozwój. Jakie cech powinna mieć dobra drukarnia?

Marketingowe znaczenie opakowania kartonowego

Opakowanie. Czy to tylko ochrona produktu?

Opakowania kartonowe wciąż należą do jednych z najbardziej popularnych na rynku. Dzięki kartonom łatwiej jest przechowywać i transportować różnego rodzaju produkty. Opakowanie kartonowe chroni również to, co się w nim znajduje. Zwykły słoiczek z kremem dociera co naszego domu bez żadnych rys, chociaż przecież nie raz musi przybyć pół świata w kontenerze, potem w ciężarówce, by wreszcie trafił do naszego auta. Nawet drogi i nowoczesny sprzęt RTV czy AGD pakuje się w odpowiednio przygotowany karton, by bezpiecznie dotarł do domu kupującej go osoby. Opakowania kartonowe do tego celu są specjalnie wzmacniane (tzw. kaszerowanie), by były bardziej odporne na uszkodzenia czy wilgoć. Jednak ochrona towaru to nie jedyne zadania opakowania.

firmowy kalendarz trójdzielny

Firmowy kalendarz trójdzielny

Zawsze, gdy kończy się stary rok i zaczyna nowy, znajomi podpytują się nawzajem, czy ktoś nie ma na zbyciu kalendarza trójdzielnego. Te wygodne gadżety pomagają zorganizować obowiązki w niejednym domu i biurze. Wygodny widok na dni na przełomie miesięcy i kratka, którą wyraźnie zaznaczamy obecny dzień sprawiają, że komfortowe korzystanie z kalendarza ogranicza się do rzutu okiem. Kalendarze trójdzielne stały się w związku z tym bardzo popularnym prezentem, który przeróżne firmy wręczają swoim klientom. Co warto wiedzieć o ich projektowaniu, aby to właśnie kalendarz naszej firmy zawisł na honorowym miejscu u klienta, a nie kalendarz konkurencji?

Proces projektowania opakowania produktu

Jak projektuje się opakowanie produktu?

Chociaż wiele osób zarzeka się, że nie zwraca uwagi na opakowania kupowanych produktów, gdy nie znamy marek leżących na półce, prawdopodobnie wybierzemy tę, która będzie miała najatrakcyjniejsze opakowanie. Dlatego też wielu producentów przykłada dużą wagę do tego, w czym sprzedają swój towar. Każdy producent opakowań przykłada się bardzo do tego, by opakowanie było wykonane starannie i schludnie. Jednak najpierw klient drukarni powinien dokładnie przemyśleć, co chce na nim umieścić.

opakowanie kartonowe

Opakowanie jest ważne!

Wielu producentów sprzedaje swój towar w opakowaniu. Przeważnie są to opakowania kartonowe, które ułatwiają chociażby magazynowanie produktów i dają im ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Warto pamiętać o tym, że nawet producenci najwyższej jakości produktów nigdy nie zaniedbują wyglądu ich opakowań. Dlaczego? Ponieważ klienci często „kupują oczami”.

Wyeksponuj swój produkt: standy reklamowe

W obecnych czasach w Polsce nie brakuje niczego na półkach sklepowych. Klienci cieszą się z ogromnego wyboru produktów, jednak dla producentów oznacza on olbrzymią konkurencję. Dlatego też ścigają się oni ze sobą w tym, jak lepiej wyeksponować swój produkt w sklepie, by zachęcić potencjalnych klientów do zakupu. Z pomocą przychodzą im standy reklamowe, które odciągają wzrok od przepełnionych towarem półek, a pozwalają skupić się na produktach jednej marki.